Neden "sudo kapatma çalışıyor" çalışmıyor?

71

Aşağıdakileri verdiğimde:

sudo shutdown now

.. yeni başlatılan Ubuntu 14.04 sunucum kapanmıyor. Aşağıdaki iletiyle durur:

* Stopping System V runlevel compatibility
Give root password for maintenance:
(or type Control-D to continue):

Kök şifreyi yazıyorsam, makine sadece kabuk isteminde duruyor.

    
sordu Jon Cage 26.01.2015 21:18

4 cevap

121

Geleneksel olarak, sudo shutdown now komutu sizi run-run 1'e (kurtarma modu) götürecektir; Bu Upstart ve SysV init için de olacak. İstediğinizi elde etmek için, yani bilgisayarı düzgün bir şekilde kapatmak için, -h anahtarını shutdown değerine vermeniz gerekir.

Burada dikkat edilmesi gereken bir şey halt 'in tüm işlemleri kapatacağı, CPU'ları kapatacağı ve kontrolü, güç kaynağını kapatmak için kullanıcının güç düğmesine basması gereken anakartın bir ROM monitörüne dönmesidir. CPU'ları kapattıktan sonra poweroff yeterli bir kapatma ile sonuçlanan güç kaynağını kapatır.

-h anahtarının shutdown anahtarı ya halt ya da poweroff bilgisayar olacak, Ubuntu'da normalde makinenin poweroff 'sini alacağını görsem de, karar sistem tarafından alınacaktır. Bundan emin olmak için, -P anahtarını shutdown ile poweroff bilgisayarıyla kullanabilirsiniz.

Özetlemek gerekirse, bir bilgisayar: poweroff ( değil halt ) için kullanılabilen komutlardır:

sudo shutdown -h now
sudo shutdown -P now
sudo poweroff
sudo halt -p
sudo init 0

poweroff ve halt komutları temel olarak shutdown değerini ( poweroff -f hariç) çağırır. sudo poweroff ve sudo halt -p tam olarak sudo shutdown -P now gibidir. % Co_de% komutu sizi run-run 0'a ( shutdown ) götürecektir.

Şimdi ya kuvvetli bir şekilde kapatmak istiyorsanız, yani süreçlerin normal bir şekilde kapanmasını beklemek istemezsiniz? Bu durumda şunları kullanabilirsiniz:

sudo poweroff -f

Bu sudo init 0 kullanılmayacak. Bunun yerine, bilgisayarı kapatmak için shutdown sistem çağrısını (yeniden başlatma, güçlendirme ve durma için kullanılan) çağırır. anında.

    
verilen cevap heemayl 26.01.2015 21:42
15

Eminim ki doğru komutun "-h" seçeneğini içermesi gerekiyor (durma). Bunu dene:

sudo shutdown -h now
    
verilen cevap pille1842 26.01.2015 21:22
5

Fiziksel makinenin kendi kendine başaramayacağı günlerden kalma bir miras. Örneğin, sudo halt halt komutu tüm programları sonlandırır ve RAM'in hemen hemen herşesini kaldırır, hazır kapalı olmalıdır. Ancak, sudo halt -p çalıştırırsanız, tüm bunları yapar, sonra sistemin kapanması sinyalini verir veya shutdown komutu durumunda, -a seçeneğine ihtiyacınız vardır, inanıyorum ki, ben kişisel olarak kullanıyorum co_de%.

    
verilen cevap John Cave 27.01.2015 01:11
-1

Her zaman aşağıdakileri kullandım

sudo shutdown -a now

veya kapatma işleminden hemen sonra yeniden başlat

sudo shutdown -r now

Kapatma yardım seçeneğine bakmak doğru bir komut olarak değil - uzun bir süre önce yemin edebilirdi - iptal edildi ya da bunun gibi bir şey. Her neyse bunu kullanmaya devam ettim ve tüm bu yıllar boyunca işe yaradı, ama kapatma gibi görünüyor - şimdi doğru seçenek.

    
verilen cevap NPIC 27.01.2015 00:16

Etiketlerdeki diğer soruları oku