PDF'leri nasıl vurgulayabilir veya ekleyebilirim?

173

Şu anda PDF'lerde belirli bölümleri vurgulamalıyım veya ek açıklamalar eklemem gerekir (yorumlar / notlar). Bu değişikliklerin kaydedilmesi gerekiyor.

Ubuntu'da bunun için hangi araçlar var?

    
sordu ssanj 07.08.2010 04:26

25 cevap

127

Okular , PDF ek açıklamalarını destekler.

Highliting / ek açıklamaları doğrudan PDF belgesine kaydetmek için "Dosya" yı seçin - & gt; "Farklı kaydet ..." ve düzenlemelerinizi içerecek yeni bir PDF oluşturun.

Düzenleme: Inkscape PDF düzenlemeyi destekler (her defasında bir sayfa) ve çoğu insan bunun farkında değil gibi görünüyor, ben de cevabı ekliyorum.

    
verilen cevap Li Lo 07.08.2010 05:21
48

Aslında, bu çözümlerin hiçbiri Windows veya Mac OS'taki herhangi bir şeyin yanı sıra yarım da çalışmıyor. Bir kağıt okumak ve sadece bazı açıklamalar yapmak istiyorsanız, Mendeley sadece Inkscape veya OpenOffice içine pdfs ithal ve sarı vurgulama destekler oldukça sakıncalı.

Neyse ki, Windows için şarapla sorunsuz çalışan bazı ücretsiz pdf görüntüleyicileri var (şarabı çok karmaşık bulursanız, şarap konfigürasyonu için harika bir ön uç olan PlayOnLinux'u kullanın). Görüntüleyenlerin en iyilerinden biri, Tracker Software tarafından PDF-XChange Viewer . Bir ton ek açıklama özelliği, oturum kaydetme vb. İle birlikte gelen ücretsiz bir sürümü var. Buradan alın:

İşte

Ve bu ekran görüntüsüne göz atın:

Gerçekten, açık kaynak kodlu bir Linux alternatifi olmasını isterdim (xournal iyi ama çok sınırlı). Ama şimdilik, şarap kullanmanın mutluluğunu yaşıyorum.

    
verilen cevap user11305 23.02.2011 00:03
45

Son zamanlarda Linux için yeni bir Foxit Reader sürümü yayınlandı. Vurgulayan ve ek açıklama desteği var. Saydam arka planlı, çeşitli şekillerden çizim gibi satır içi notalar dahil olmak üzere Okular'dan daha fazla ek açıklama seçeneğine sahiptir.

Ubuntu'da Foxit Reader nasıl kurulur bu AskUbuntu yanıtında açıklanmıştır:   FoxitReader'ı Yükleyin

    
verilen cevap Gobinath 01.10.2015 04:28
35

Evince'nin gelecek sürümü, PDF açıklamasını destekleyecek ve vurgulayacaktır. Burada, ilk kısmi uygulamanın videosunu görebilirsiniz. Carlos Garcia Campos tarafından yapılan

Denemek istiyorsanız, en azından 2.32 evliliğine sahip olmanız ve Poppler 'in en son sürümüne kendinizi yeniden derlemeniz gerektiğini unutmayın. Havuzu:

git clone git://git.freedesktop.org/git/poppler/poppler

Burada, evince ait bu eksik özelliğin launchpad hatası (Maverick için paketlenmiş poppler yeterli değil).

21 Nisan 2011 - Güncelleme Natty'de Evince artık varsayılan ek açıklamalarla destekleniyor (vurgulama değil). Evince'de Evince 2,32, poppler ise 0,16'dır.

08 Mart 2017 Güncelleme Ubuntu'daki Evince 16.04, vurgulamayı destekliyor.

    
verilen cevap neuromancer 03.11.2010 16:09
30

xournal ayrıca bu görev için kullandığınız bir yazılımdır.

    
verilen cevap qbi 07.08.2010 13:25
24

Ubuntu'da yerleşik olan ve Doküman Görüntüleyici olarak adlandırılan evince paketi, PDF'lere ek açıklamalar ekleyebilir.

Ubuntu'dan 3.18.2 evolution 16.04 varsayılan depoları, vurgulama açıklamaları ve hareketli ek açıklama simgelerini sayfada farklı bir konuma getirme desteğine sahiptir.

Açık dokümanın penceresinin sol tarafında görünür bir yan bölmeniz yoksa, Görüntüle - & gt; Yan panelin görünmesini sağlamak için Yan Bölme veya F9 tuşlarına basın. Bu bölmenin en üstünde, Küçük Resimler , Dizin ve Ek Açıklama gibi seçeneklere sahip bir açılır menü vardır. bazı belgeler için).

Bir ek açıklama oluşturmak için:

 1. Açılır menüden Ek Açıklamalar 'ı seçin. Şimdi açılır menünün altında Liste ve Ekle sekmelerini görmelisiniz.

  Ubuntu 16.04 ve sonraki sürümlerinde, not defteri gibi görünen araç çubuğu simgesini tıklayın. Metin ek açıklamaları eklemek ve vurgulama ek açıklamaları eklemek için iki simgeyle araç çubuğunun altında yeni bir araç çubuğu görünür.

 2. Ekle

  sekmesini seçin.

 3. Ek açıklama eklemek için simgeye tıklayın.

  Ubuntu 16.04 ve sonraki sürümlerinde, bir metin notunun eklenmesi simgesi, sağ üst köşede + bulunan bir kağıt parçasına benziyor (aşağıdaki ekran görüntüsünde çapraz sarı bir ok ile işaretlenmiştir) ve Vurgulama ek açıklama ekleme simgesi, üzerinde üç siyah blok bulunan bir kağıda benziyor.

 4. Açıklamalı not eklemek istediğiniz belge penceresindeki noktaya, tercihen ek açıklamanın belgede başka bir şeyi kapsamamayacağı boş bir noktaya tıklayın. ek açıklama pencereniz açılacaktır.

 5. Metninizi ek açıklama penceresine yazın. Notu, notun alt köşelerinden birinde sol fare tuşunu basılı tutarak ve etrafta taşıyarak yeniden boyutlandırabilirsiniz.

 6. Notun üst köşesindeki x'i tıklayarak notu kapatın. Görünür hale getirmek için fareyle x'in üzerine gelmeniz gerekebilir.

 7. Bir ek açıklama yapmak istediğinizde simgenin üzerine tıklayın. Ek açıklama simgelerini göremiyorsanız, göstermek için yan bölmedeki sayfa numaralarının solundaki küçük siyah okları açın. Metin ek açıklama simgesi Ubuntu 14.04'te bir kalemle bir parça kağıda benziyor ve Ubuntu 16.04'te bir kalem gibi görünüyor. Vurgulama notu simgesi Ubuntu 16.04'te bir parça kağıda benziyor.

 8. Belgeyi kapattığınızda, yaptığınız değişiklikleri kaydetmek isteyip istemediğiniz sorulur.

verilen cevap karel 29.08.2015 07:15
19

Bunu yapabilen pdfedit adlı bir paket var.

    
verilen cevap txwikinger 07.08.2010 04:35
16

Mendeley 'deki PDF görüntüleyici, PDF'leri vurgulamanıza ve not eklemenize olanak tanır. Yapmanız gereken değişiklikleri kaydetmek için File > Export PDF with Annotations .

Ancak Mendeley açık kaynak değildir ve sizi bir hesap kullanmaya zorlar ... Ancak aksi takdirde işlev mükemmeldir.

buradan indirebilirsiniz.

    
verilen cevap Alejandro 07.08.2010 19:11
14

-------------- EDIT Mart 2018 --------------

Birden fazla pdf görüntüleyici editörü kullanmış ve bu soruyu sormaktan 6 yıl sonra (!) , farklı amaçlar için iki farklı araçta yerleştim:

 • Mendeley Desktop mükemmel bir referans yöneticisidir ve çoğu Ubuntu sürümünde sorunsuz çalışır. Makaleler ve akademik yazılar için idealdir ve notları destekler ve senkronizasyonu vurgular.

 • Evince (veya Document Viewer) , Ubuntu 18.04'teki varsayılan pdf görüntüleyici, vurgulama ve ek açıklamaları da destekler. Ek açıklama menü çubuğunu göstermek için kırmızı daireye tıklamanız gerekir (aşağıya bakın). Açıklama seçenekleri belirir ve aşağıdaki resimde mavi daire içinde görüldüğü gibi ek açıklama yapabilir veya vurgulayabilirsiniz.

-------------------------------------------- ------------

Benim için en iyi çözüm PDF X-Change Viewer idi.

  

Sadece Wine altında kusursuz bir şekilde kurulur ve çalışır. (Kaynak)

Tek sorun, bazen hızlı kaydırma yaptığınızda, metnin üzerinde bazı boşlukların görünmesidir. Bu, belgede bir çizgiyi tıklattığınızda veya seçtiğinizde netleşir.

Tercihler \ Performans \ Konular Kullan altında Düzenle menüsünde bir seçenek var: "Sayfa oluşturmanın senkronize modunu kullan" Bu benim o beyaz boşlukları önler.

    
verilen cevap luisgonzalez 15.12.2011 15:39
13

Artık ek açıklamaları Okular'daki PDF'lere aktarabilirsiniz (bu son zamanlara kadar mümkün değildi): İşte

Okular'ın en az sürüm 0.20 olan Poppler ile oluşturulması gerekiyor. Ubuntu 13.04 ile çalışır.

    
verilen cevap Thomas Arildsen 14.05.2013 11:28
12

OpenOffice.org için bunu yapan bir eklenti var.

İşte

    
verilen cevap Nathan Osman 07.08.2010 09:40
8

Master PDF Editor, PDF'leri ek açıklama için iyi bir yazılımdır. Ticari olmayan kullanım için ücretsiz bir sürüm var.

Özellikler:

 1. PDF'ye resim ekleme
 2. Yer imleri ekleme / düzenleme
 3. PDF'leri sekmelerde açma
 4. PDF'lere yapışkan notlar ekleme
 5. Elips, Dikdörtgen, Satır Ekleme
 6. Vurgulayarak, çarpıcı, metinlerin altını çizme

Sanırım pencereler için Foxit okuyucu gibi çalışıyor. Okular üzerindeki avantajlar:

 1. Master PDF Editor'da PDF'yi "farklı kaydet" i kullanarak kaydetme ihtiyacı duymadan normal bir şekilde kaydedebilirsiniz.
 2. Bildiğim kadarıyla, yer imlerini ekleyemez veya düzenleyemezsiniz, ancak Ana PDF Editör'de bunu kolayca yapabilirsiniz.
 3. Okular'da pdf'ye resim ekleyemezsiniz, ancak Master PDF Editor'da yapabilirsiniz.

Okular üzerinden dezavantaj:
Çok fazla RAM kullanır.

    
verilen cevap gandalf 05.08.2015 18:39
6

Bu soruna bir çözüm buldum, ancak çok yerel. Bir pdf dosyasını okumak için okular öğesini kullanın ve ardından Vurgulama araç çubuğunu getirmek için F6 düğmesine basarak not ekleyin.

Açıklama ekledikten sonra, dosyayı ek açıklamayı koruyan document archive olarak kaydedebilirsiniz. % Co_de% 'den.

Not Bu dosya sadece Okular tarafından açılabilir.

Okular'ın Yüklenmesi : Okular'ı yüklemek için bu komutu terminalde yayınlayın:
File -> Export as -> Document Archive

    
verilen cevap Anwar 26.05.2012 07:54
6

Tam olarak aynı şeyi arıyordum. Benim için qpdfview bir çekicilik gibi çalışır, kullanımı basit ve hafiftir. Ek açıklamaları ve metin vurgulaması Adobe Reader'da (Linux sürüm 9, Windows. İOS) tanınır. Yukarıda belirtilen platformlarda yapılan düzenleme, qpdfview tarafından da tanınır. Ek açıklamaları ve vurgulamayı da silmenize ve ek açıklamaları PDF'de saklamanıza olanak tanır.

Ücretsizdir, kaynak kodu launchpad adresinde bulunabilir. Bunu Ubuntu Yazılım Merkezi'nde bulabilirsiniz ve daha yeni bir sürüm için bir ppa vardır: ppa: b-eltzner / qpdfview

    
verilen cevap Marcus 13.02.2015 18:24
5

Jarnal vurgulamak sağlayan iyi bir yazılımdır

    
verilen cevap atareao 24.10.2010 06:50
5

PDF X-Change görüntüleyicisini test ettim ve kaydırma yaparken aynı beyaz alan sorununu yaşadım. Şu anda gerçekten kusursuz çalışan Foxit Reader 4.3 kullanıyorum. Foxit 5 şarap 1.3 ile çöker ama şarap 1.4 ve 1.5 ile iyi çalışıyor. Tek küçük hata, bir metin notu eklediğinizde, sözlüğü indirmek isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Basit tıkla, iptal et ve çalışmaya devam et. Foxit'i her açışınızda bir kez sormaya devam edecek.

Foxit okuyucu 4'ü varsayılan pdf görüntüleyicim yapmayı başardım ancak Foxit açık değilse sadece bir pdf dosyasına çift tıklayarak dosyaları açabilirim. Foxit 5 ile bu sorun da çözüldü. Şu konuya bakın: Nasıl Yapılır? Bir şarap programı (ör. Windows için Foxit Reader) varsayılan program olarak ayarlanmış mıyım?

Umarım pdf ek açıklama özelliği şarabı kullanmamak için gelişir.

    
verilen cevap To Do 28.01.2012 21:55
4

Eski bir Foxit Reader sürümünü (oldapps.com'un en son 4.x sürümü) kullanıyorum ve Wine altında çok iyi çalışıyor.

Şu anda iyi bir yerel vurgulama çözümü yok!

    
verilen cevap MarkovCh1 12.06.2012 17:01
4

PDF Studio , muhtemelen en iyi çözümdür. Bu ücretsiz değil, Ubuntu Yazılım Merkezi'ni kullanarak yükleyebilirsiniz.

    
verilen cevap Marius 11.01.2013 19:36
3

Xournal'ın aradığınız araç olduğunu düşünüyorum. Yapmanız gereken PDF biçiminde dışa aktarmaktır ve değişiklikler pdf olarak kaydedilecektir.

    
verilen cevap dadexix86 28.01.2012 22:22
3

Belki xournal (pdf dosyalarına ek açıklamalar eklemek için uygulama)

xournal'i yüklemek için tıklayın

Ve her iki yana da parıltıyı aydınlatan kaydetme, daha sonra gightlighting'i kaydetmek istiyorsanız, pdf'yi yeni bir dosya olarak kaydetmek ve yeni bir dosyayı kaydetmek istiyorsunuz.

    
verilen cevap Kesymaru 23.05.2012 19:18
3

Ben de aynı soru vardı ama ne yazık ki en tatmin edici bir cevaba ulaşmadım, en yakın olanı oküler olmama rağmen (ama dediğin gibi, aynı dosyadaki değişiklikleri bir problem olarak kaydetmez).

Sonunda "PDF-Xchange Viewer" 'ı kullanmaya karar verdim: Bu program parçası tam olarak ne yapmak istediğimi yapar ve iyi yapar, ancak iki problemi vardır: ücretsiz ama kaynak değildir ve linux sürümü yoktur. şarapla ubuntu'da kullanılabilir. PDF'lere açıklama eklemek için daha iyi yollar olmasını isterdim.

Belki de oküler geliştiricilerde bir sorun açabilirdiniz. Bu nedenle, bu özelliği yakın gelecekte uygulayabileceğini umuyoruz.

    
verilen cevap ccamara 13.07.2012 23:17
3

Ubuntu'nun varsayılan PDF görüntüleyici Evince'nin son sürümü yerleşik bir vurgulayıcıya sahip. Bu çok verimli. Diğer yazılımlardan farklı olarak, Adobe PDF Viewer gibi diğer yazılımları kullanarak açtığımızda, vurgulanan metin de tespit edilir. Sürüm numarası 3.17.4'tür ve aşağıdaki bağlantıyı kullanarak indirebilirsiniz:

İşte

Lütfen yenisini yüklemeden önce eski Evince'nin eski sürümünü kaldırmanız gerektiğini unutmayın. Ayrıca, program yüklememin ilk gününde birkaç kez çöktü, ancak şu anda bir ay boyunca gayet iyi.

~ alkış ~

    
verilen cevap Ashish Neupane 29.08.2015 06:06
2

Ayrıca, vurgulama, ek açıklama ve diğer yaygın reklamları destekleyen çevrimiçi bir PDF düzenleyici olan PDF Buddy denemelisiniz. düzenleme özellikleri. Herhangi bir modern tarayıcıda çalışan hızlı ve kolay bir çözümdür.

(Tam açıklama: PDF Buddy'nin kurucu ortağıyım)

    
verilen cevap Yarin 01.12.2013 17:55
1

PDFescape 'i kullanarak PDF'leri çevrimiçi ekleyip düzenlerken iyi sonuçlar elde ederim. Dosya boyutu (10MB) ve sayfa sayısı (100) olsa da bir sınırlama var.

    
verilen cevap Matthias Braun 21.05.2015 12:42
1

LibreOffice Draw , PDF'ler için oldukça iyi çalışır. Çizimleri, şekilleri, çizimleri, vb. Gibi sadece açıklama yapmakla kalmaz, kendi dosya formatı .odg olarak kaydeder, ancak PDF olarak dışa aktarır.

    
verilen cevap qwr 30.01.2017 07:08

Etiketlerdeki diğer soruları oku