Sistem tepsisindeki daha fazla simgeye nasıl erişir ve etkinleştiririm?

77

Bu yüzden Natty ile biraz uğraştım ve normalde sistem tepsisini (veya "bildirim alanını") kullanacak tüm uygulamaların orada görüntülenmediğini fark ettim. Bu bir böcek mi, yoksa öyle mi? Ubuntu'nun bu özellikten tamamen kurtulduğunu duydum. Geri eklemek için bir yolu var mı? Demek istediğim, özellikle de bunu gereksiz yere kullanan uygulamalar olduğunda gerçekten hoşuma gitmedi, ancak şu anda CryptKeeper'ı kullanamıyorum veya easycrypt kullanıyorum ve Dropbox'ın Nautilus'u açmadan senkronize edilip edilmediğini bilmiyorum. .

    
sordu Jon 17.03.2011 10:11

6 cevap

56

Ubuntu 13.04'ten itibaren sistem tepsisine erişime izin vermek istiyorsanız uygulamaları beyaz listeye eklemelisiniz.

Öncelikle dconf araçlarını yazılım merkezinden yükleyin (veya burayı tıklayarak ) Ardından Alt + F2 tuşlarına basın ve dconf-editor değerini girin ve çalıştırın.

Şimdi Masaüstüne git - & gt; Birlik - & gt; Panel.

Şimdi systray beyaz listesinin değerini

olarak değiştirin
"all"

Bunu "all" olarak ayarlamanın, eski bildirim alanı kullanılmadığından, diğer hatalara yol açacağını unutmayın. Bunun yerine, yalnızca her şeyi etkinleştirmek yerine, tek tek ihtiyacınız olan uygulamaları eklemeyi düşünün. Bu soruyu kontrol ederek varsayılanlara sıfırlayabilirsiniz:

Sistem tepsisinin 13.04 ve daha yeni sürümlerde tamamen kaldırıldığını ve hala taşınmamış olan eski uygulamaların güncellenmesi gerektiğini unutmayın:

verilen cevap Alaukik 24.11.2017 15:25
24

Terminalde, bu komutu kopyalayıp yapıştırın

gsettings set com.canonical.Unity.Panel systray-whitelist "['all']"

Bahşiş bu siteden geliyor;

İşte

    
verilen cevap scouser73 17.04.2011 17:23
7

En son sürümlerde olduğu gibi, Dropbox'ı yükseltebilirsiniz, Ubuntu'da bir göstergesi vardır. Diğer uygulamalar için, geliştiriciler kendileri için gösterge desteği eklemezlerse, bunları Alaukik'in söylediği gibi beyaz listeye ekleyebilir ve uygulamayı düzeltmek için geliştiriciye bildirebilirler.

    
verilen cevap RolandiXor 17.03.2011 15:26
7

Mevcut systray beyaz listesini göstermek için:

gsettings get com.canonical.Unity.Panel systray-whitelist

tüm sistray göstergelerini beyaz listeye eklemek için:

gsettings set com.canonical.Unity.Panel systray-whitelist "['all']"

beyaz listeye bir uygulama eklemek için, bu satırın sonunda MYAPP 'yi kullanın:

gsettings set com.canonical.Unity.Panel systray-whitelist "$(gsettings get com.canonical.Unity.Panel systray-whitelist | sed -e "s/]$/, 'MYAPP']/")"

    
verilen cevap Pradeep 31.10.2011 13:26
1

'Herkes' olarak değiştirmek yerine, istenen uygulamanın adını listeye eklemenizi öneririm. Bununla, panelde "all" değerinden kaynaklanan her türlü problemden kaçınılırsınız.

Örneğin, drweb göstergesi eksikti, bu yüzden dr web antivirüsünü yürüten komutu beyaz listeye eklemeye çalıştım. Değer ['JavaEmbeddedFrame', 'Wine', 'Update-notifier'] gibi oldu. % Co_de% olarak değiştirdim, sonra çıkış yaptım ve giriş yaptım ve gösterge panelde.

    
verilen cevap tsbertalan 19.04.2013 16:10
1

En iyi yol ve bağımsız ubuntu sürümü dconf editörünü çalıştırmak ve bu dizgeyi "systray-whitelist" (değiştirmedikçe) (ctrl + F) bulmaktır.)

Değerini basitçe ['all'] olarak düzenleyebilir, "varsayılana ayarla" düğmesini tıklayarak da geri yükleyebilirsiniz.

Veya hangi simgeleri göstermek istediğinizi tek tek bulun ve orada ekleyin.

    
verilen cevap Aquarius Power 25.04.2013 01:17

Etiketlerdeki diğer soruları oku