Google Chrome'da Java eklentisini nasıl çalışırım?

62

Google, Chrome tarayıcısını sürüm 35'e güncelledi. Bu yeni sürüm, GTK2 yerine Aura kullanıyor ve artık Java gibi NPAPI eklentilerini desteklemiyor (hem OpenJDK hem de Oracle) . PepperFlash gibi PPAPI eklentileri hala çalışıyor.

Okulum her gün Google Chrome ve Google uygulamalarını kullanıyor ve bu, kullandığımız bazı eğitim siteleri için potansiyel olarak büyük bir soruna benziyor. Java'nın çalışmasını sağlamak için herhangi bir çözüm veya geçici çözüm var mı?

Bu WEB UPD8 makalesi, Java'nın çalışmadığını doğrulamaktadır .

    
sordu HarlemSquirrel 22.05.2014 14:02

2 cevap

56

Java'yı Chrome 35 üzerinde çalışmaya çalıştıramazsınız. Eski eklenti NPAPI'nin kaldırılması nedeniyle. Bir hata raporu hazırladım. Devlerden uygun bir cevap bekliyorum. Hata raporu şurada: İşte . Bu tartışma için konuyu burada deneyebilir ve takip edebilirsiniz: İşte

GÜNCELLEME Görünüşe göre bir süreliğine burada sıkışıp kalıyoruz. Hata raporum ana hataya birleştirildi ve düzeltilmeyecek şekilde ayarlandı. İşte: İşte

Update2 İlgili bir soru Oracle'a gönderildi. Fazla çekiş yok. Siz bu konu hakkında bir tartışma başlatabilirsiniz. Buraya gidin: İşte

Hepinize: Chrome'u çalışır durumda tutmak için lütfen Google Chrome'unuzu 34'e indirin. Deb'i buradan indirebilirsiniz: İşte . Ardından synaptic paket yöneticisini kullanın veya google-chrome kararlı paket için yükseltmeleri kilitlemek için komut satırını kullanın. Chrome 34'te herhangi bir göze batan böcek yok, bu yüzden sonraki 3 ay boyunca güvenle kullanabilirsiniz. O zamana kadar bir miktar yama ekleneceğini umuyordum.

    
verilen cevap Ubuntuser 22.05.2014 20:38
2

Java’yı Chrome’da çalışacak şekilde CAN veya en azından NPAPI eklentisini geçici olarak etkinleştirin. Bu seçenek, Chrome 45'te tamamen kaldırılıyor. (Şu anda 43 yaşında, tahmini Eylül 2015'tir.)

NPAPI'yı etkinleştirmenin mutlaka Java Applet'in çalışacağı anlamına gelmediğini unutmayın ... Biriyle denedim ve yapmadı. Bu muhtemelen, herhangi bir web erişimini zaten kilitleyen en yeni Java sürümüne sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Çok utangaç Java-geliştirilmiş web servisleri yaratıldığı için (uhref="http://www.freerouting.net/"> İşte .)

Her durumda, NPAPI'yı etkinleştirme seçeneği şu adrese göz atarak bulunur:

chrome://flags/#enable-npapi

Yine, kilometreniz değişebilir (YMMV.)

    
verilen cevap rdtsc 15.06.2015 17:46

Etiketlerdeki diğer soruları oku