Ses tanıma ile giriş yapmak mümkün mü?

62

Yüz tanıma özelliğini kullanmayı tercih etsem de, ses tanıma girişini kullanmayı tercih ederim. Mümkün mü? Mümkünse yazılımı nasıl kurarım?

    
sordu zuberuber 31.03.2012 03:55

3 cevap

11

Hayır, Ubuntu için mevcut yazılım seti ile, sesle giriş yapmak mümkün değildir.

Bunu yapmanıza izin veren bir yazılım yok. Ses tanıma hala çok yeni ve kusurlu bir teknolojidir. Herkes bilgisayarına çıkıp, bir şey söyleyin, "Erişim Verildi" deyin ve bize giriş yapın. Ancak şu an sadece hayal kurabiliriz.

Güvenli bir ses girişi oluşturmak için sesi doğru bir şekilde analiz etmek için olağanüstü miktarda bilgisayar gücü gerekir. Apple's Siri, verileri sunuculara göndererek, söylendiklerini geri bildirmelerini sağladı, çünkü kendi başına yapma gücüne sahip değil.

Ancak bence son derece havalı ve harika bir fikir. Topu yuvarlamak isterseniz, İşte sitesine gidin ve tartışmaya buradan başlayın. Ubuntu geliştiricileri de dahil olmak üzere bir çok insandan geribildirim alacaksınız ve yeterli sayıda insanın bunun iyi bir fikir olduğunu düşünürse orada olacaksınız.

    
verilen cevap William 06.04.2012 05:33
2

Çeşitli ses kimlik doğrulaması vardır. Örneğin, metne konuşma yapmak ve sonra kodu çözülmüş metni doğrulamak; ses modeli analizi; bir şarkı söylemek; sesin frekans spektrumunun analizi vb. Aradığınızı bağlı olarak, oyunda erken veya çok erkensiniz.

Fakat

Şifreyle veya şifresiz otomatik girişe izin verebilir ve ardından sesinizi, konuşmanızı ve istediğiniz her şeyi kontrol edip kontrol edecek bazı yazılım araçlarını başlatabilirsiniz. Kavram kanıtı amacıyla, yazılımı .login veya .bash_rc komut dosyasından başlatabilir, ancak bunların klavyeden sonlandırılabileceğini unutmayın. Kimlik doğrulama başarısız olursa, oturumu kapatın.

Ses tanıma yazılımı için bu Wikipedia makalesini veya proje Julius .

Alternatif (zor yol) bir Eklenebilir Kimlik Doğrulama Modülü (PAM) bulmak veya uygulamak olabilir. ), TI dizüstü bilgisayarlar için parmak izi kimlik doğrulamasına benzer. Kullanıma hazır bir modüle işaret edememem de teknik olarak mümkün.

    
verilen cevap elomage 11.09.2012 11:23
1

Bu belki yararlı olabilir: Ubuntu'da ses tanıma

    
verilen cevap Moby Alam 02.04.2012 23:02

Etiketlerdeki diğer soruları oku