Ubuntu'ya iTunes'u nasıl yüklerim?

65

iTunes'u yüklemek için farklı yollar denedim, ancak boşuna. Şarap ile çalıştım ama işe yaramadı. Ubuntu'da iTunes'a sahip olmak mümkün mü?

    
sordu user243028 03.02.2014 07:01

8 cevap

25

PlayOnLinux'u kullanmayı deneyebilirsiniz.

PlayOnLinux, Wine'i destekleyen bir grafik araçtır.

PlayOnLinux'u Ubuntu'ya yüklemek için aşağıdaki adımları izleyin:

sudo wget -q "http://deb.playonlinux.com/public.gpg" -O- | sudo apt-key add -

Playonlinux deposunu ekle ve yükleyin

sudo wget http://deb.playonlinux.com/playonlinux_precise.list -O /etc/apt/sources.list.d/playonlinux.list
sudo apt-get update
sudo apt-get install playonlinux

Bir hata almanız durumunda, bunu başka bir yere atlayın

sudo apt-get install curl p7zip-full p7zip-rar

Şimdi çalıştırın

sudo playonlinux

Ubuntu’daki iTunes

 • iTunes'u indir
 • Zaten açık olan PlayOnLinux penceresine gidin ve aşağıda gösterildiği gibi listelenmemiş bir programı yükle üzerine tıklayın.
 • iTunes kurulum dosyasına göz atın.
 • İleri'yi tıklayın ve yükleme talimatlarını izleyin

Kaynak

    
verilen cevap Maythux 03.02.2014 07:16
11

Bu çözümler daha ayrıntılı ve ekran görüntülerine sahip: İşte

iTunes'u Wine kullanarak çalıştırmak mümkündür, ancak daha eski bir sürümü indirmeniz gerekebilir ve bazı şeyler çalışmayacaktır, ancak bu adımlar en azından programı çalıştırmanıza ve çalıştırmanıza izin vermelidir:

 1. Ubuntu menüsüne gidin ve Sistem - & gt; Yönetim - & gt; Synaptic Paket Yöneticisi, hızlı aramada "şarap" yazın ve şarap paketini seçin.

 2. Yükleme için işaretlemek üzere Ctrl + I tuşlarına basın veya paket adına bir onay kutusu ayarlayın (ayrıca birkaç bağımlılık paketinin işaretlenmesini isteyecektir).

 3. Uygula düğmesine basın veya Ctrl + P tuşlarına basın ve yüklemeyi onaylayın.

 4. Birkaç dakika içinde Ubuntu şarap indirip kuracaktır.

 5. Paketlerin kurulduğuna dair onay mesajından sonra yakın Synaptic Paket Yöneticisi. Bu noktada şarap Ubuntu'nuza yüklenir ve itunes dahil çeşitli windows uygulamalarını çalıştırabilirsiniz.

 6. iTunes'un en son sürümünü www.apple.com adresinden indirin (bugün iTunes 9.2) veya en son sürümlerden birini www.oldapps.com adresinden indirin. emülatör (bu durum bu şekilde hazırlanır).

 7. İndirilen itunes.exe ile klasörü açın (Firefox tarayıcı olarak doğrudan masaüstüne kaydedilirse), dosyayı seçin ve dosya özelliklerine girin (sağ tıklama - & gt; Özellikler).

 8. Değişiklikleri kaydedin ve dosyayı çift tıklayarak çalıştırın. Yüklemenin başarıyla tamamlandığını gösterene kadar itunes yükleme adımlarını izleyin.

 9. Yükleme tamamlandıktan sonra Ubuntu masaüstünde ilgili kısayolu tıklatarak veya terminalde aşağıdaki komutu çalıştırarak itunes başlatabilirsiniz (Ubuntu menüsüne gidin ve Sistem - & gt; Aksesuarlar - & gt; Terminal'i seçin):

  wine ~/.wine/dosdevices/c\:/Program Files/iTunes/iTunes.exe
  

iTunes'u çalıştırmanın ikinci ve daha az popüler yolu bir Virtualbox kullanmaktır ve bu şekilde tüm özellikler kullanılabilir. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

 1. www.virtualbox.org adresine gidin ve Ubuntu için Virtualbox ikili deb paketinin en son sürümünü indirin.

 2. İndirilen paketi GDebi Paket Yükleyicisi ile açın - varsayılan olarak Ubuntu ile birlikte gelir ve baştan başa .deb dosyaları ile ilişkilendirilir, böylece Virtualbox deb paketi çift tıklanır.

 3. "Paketi Yükle" düğmesine basın ve Virtualbox paketini yüklemek için kolay talimatları izleyin. İşiniz bittiğinde, Uygulamalar bölümünde & quot; Oracle VM Virtualbox 'öğesini bulacaksınız. Sistem Araçları menüsü.

 4. Uygulamaları Aç - & gt; Sistem Araçları - & gt; Oracle VM Sanal Kutusu ve sanal makine oluşturmak için ‘Yeni’ düğmesine basın ve iTunes’u çalıştırmak için kullanılacak Windows XP için (Windows’un diğer sürümlerini de kullanabilirsiniz) işletim sistemi için sanal makine hazırlayın. Sanal bir makineyi kurma konusunda, bazen zor olabilecekleri için Virtualbox'ın belgelerine bakmanız gerekebilir.

 5. Tercih ettiğiniz Windows medya sürümünü (disk, iso veya usb ve ben şahsen Windows 7'yi öneriyorum) ekleyin ve sanal makineyi başlatmak için ‘Başlat’ düğmesine basın. Windows'un bir kopyasını sanal makineye yükleyin ve Windows masaüstüne giriş yapın.

 6. Windows içinde sanal makinede apple.com'a gidin, iTunes'un en son sürümünü indirin ve yükleyin. Bitirdikten sonra, desteklediği tüm bu harika özellikleriyle çalışılabilir itunes alabileceksiniz.

iTunes'u hayatınızda tutmanın bir başka yolu da, çift çekmeli Windows ve Ubuntu'dur.

Ve bunlar Ubuntu'da harika çalışan iTunes'un bazı alternatifleridir

 1. Ritim kutucuğu - bu, varsayılan olarak Ubuntu ile birlikte gelir; dolayısıyla, onu yüklemeye bile gerek yoktur, sadece Uygulamalar - & gt; Ses ve Video - & gt; Ritim Kutusu Müzik Çalar.

Güçlü ve kolay bir müzik tarayıcısı sağlar, ses akışı da dahil olmak üzere bilinen tüm formatlardaki müzikleri sıralayabilir / arayabilir, CD ve DVD'leri çalabilir ve kopyalayabilir. Rhythmbox'ın en önemli özelliklerinden biri iPod desteği, örn. En sevdiğim ipod klasik 160GB'ımı bağlayabilirim ve müziği hiç itunesiz olmadan aktarabilirim. Geliştiriciler, Rhythmbox'ın Apple’ın itunesinden ilham aldığını söylüyor. Onlara inanıyorum.

 1. Amarok - etkileyici bir özellik listesiyle müzik çalar ve yönetici.

Şu anda bu, Ubuntu ve Linux için mevcut en güçlü müzik motoru. Amarok, iPod ve diğer mp3 çalarlara dosya aktarımı yapmak, Magnatune (www.Magnatune.com) mağazasından yasal müzik satın almak, dinamik çalma listeleri oluşturmak, itunes müzik veritabanını içe aktarmak ve çok daha fazlasını mümkün kılmaktadır.Amarok, KDE için tasarlandı (Ubuntu, Gnome'u çalıştırırken), masaüstü yöneticisini yüklediğinizde çok fazla bağımlılık gerektirir - Amarok'un yüklenmesini sağlamak için 200 MB'lık personel yüklemeye hazır olun.

 1. Banshee - Roman tarafından desteklenen açık kaynaklı medya oynatıcısıdır. Müzik kütüphanesini ve medya sanatını yönetme ve video ve podcast'lerin tam desteğiyle sona erdirmek için kullanıcıya birçok yararlı özellik sunuyor. Banshee bu listenin en güzel görünümlü uygulamalarından biri, itunes'dan birçok özellik aldı ve ayrıca ipod ve diğer medya cihazlarını müzik ve video kütüphanenizle senkronize edebilir. Birkaç yıldır Banshee kullanıyorum ve bunun Ubuntu için en iyi itunes gibi müzik çalar olduğuna inanıyorum.

 2. Exaile - Gnome pencere yöneticisi için çok hızlı ve kullanımı kolay bir müzik çalar. Şu anda geliştirme aşamasındadır ve 1.0 sürümüne ulaşmamıştır, ancak albüm sanatı yönetimi, şarkı sözleri getirme veya ipod aygıt desteği gibi çok güçlü özellikler listesi sunmaktadır. Exaile, Amarok ve iTunes'a alternatif olarak tasarlandı, böylece onlardan birçok özellik bulacaksınız.

Ubuntu'da itunes olmadan yasal müzik satın alın

Ubuntu'daki iTunes Müzik Mağazası'na aynı şekilde kullanılabilecek iki büyük alternatif vardır - Jamendo, Magnatune. Ubuntu uygulamaları Rhythmbox, Banshee, Amarok ve Exaile, söz konusu müzik mağazalarını destekliyor ve müzik mağazasında gezinmeyi ve müziği müzik mağazasında olduğu kadar kolay satın almayı mümkün kılıyor. Ayrıca Amazon gibi bir çok müzik mağazası var ve bu da Ubuntu tarafından desteklenen Firefox, Opera veya Chromimum gibi herhangi bir tarayıcıyı kullanarak müziği önizlemeyi ve satın almayı mümkün kılıyor.

    
verilen cevap Daniel 10.10.2014 20:17
8
 1. VirtualBox'u Yükle: İşte
 2. Windows Sanal Makine Oluşturma
 3. iTunes'u çalışan sanal makineye yükleyin: İşte
verilen cevap user8675309 13.07.2014 03:27
7

tl; dr

Tunesviewer : Üniversite podcast erişimi için hafif, kullanımı kolay bir uygulama.

Biraz geç olabilirim ve bu çözüm tüm iTunes işlevlerini yapmaz , ancak podcast'leri ve iTunesU içeriğini akışa indirmek / indirmek için yeterlidir.

    
verilen cevap Yan Foto 19.10.2015 17:47
3

PlayOnLinux'u almak için repo'yu yüklemeniz gerekmez, standart repos içerdiğinden. Aşağıdaki komutu kullanarak bulunabilir:

sudo apt-get install playonlinux

Ayrıca, yukarıda belirtildiği gibi curl ve 7zip yüklemeniz gerekir:

sudo apt-get install curl p7zip-full p7zip-rar
    
verilen cevap user307297 20.07.2014 04:37
2

Alternatif olarak, masaüstünüzde Itunes kararlılığını alamazsanız, yerel bir yaklaşım deneyebilirsiniz. libimobiledevice-dev gibi. Son denemeden beri, Iphone 3'ü aldığım zamandı. O zaman benim için çalıştım. Ve özelliklerinin durumu o zamandan bu yana sadece daha da azaldı. Geliştirme devam ediyor:

  

...

     

17.10.2014: usbmuxd-1.1.0.tar.bz2 resmi olarak yayınlandı.

     

...

Iphone desteği:

  

iPod Touch 1G / 2G / 3G / 4G / 5G, iPhone 1G / 2G / 3G / 3GS / 4 / 4S / 5 / 5C / 5S / 6/6 +, iPad 1/2/3/4 / ile test edilmiştir Mini / Mini 3 / Air / Air 2 ve Apple TV 2G / 3G Linux, Mac OS X ve Windows üzerinde firmware 8.1.2'ye kadar çalışıyor.

Şöyle bir şekilde yükleyin:

sudo apt-get install libimobiledevice-dev

Sisteminizi yeniden başlatın ve dosya yöneticileri ve Medya Oynatıcılar'ı kullanarak istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz, okuyabilirsiniz.

Referans:

verilen cevap blade19899 07.01.2015 09:12
1

Ubuntu’yu iTunes’u yüklemek yerine ITUNE FOLDER'INIZI MİGARLAYIN. Bunun yerine banshee kullanın. Sadece yukarıda söylediğim şeyleri takip etmek istedim:

Lütfen şunu test ettim ve işe yarıyor

iTunes klasörünüzü Windows'taki (Müziklerim altında) harici bir HDD veya USB Thumb sürücüsüne kopyalayın.

Ubuntu'yu kurduktan sonra, 12.04 varsayılan olarak Rhythm Box ile geldiğinden Banshee'yi yüklemeniz gerekir. Benim durumumda da (önce yazılım merkezi banshee'yi yükledim) TÜM'ünü kurdum ve daha sonra Banshee'nin altında Ubuntu Yazılım Merkezi'nde bulunan tüm Banshee eklentilerini kurdum. Ayrıca Ubuntu Sınırlandırılmış Kodlayıcılarını (UBUNTU RESTRICTED EXTRAS olarak adlandırılır) (Yazılım Merkezi'nden) yüklemelisiniz.

Tamamlandıktan sonra Tamam, devam edin ve Banshee'yi açın ve (üst kısımdan) DÜZENLE'yi seçin, sonra bunun altında TERCİHLER seçin

"İçe aktarırken dosyaları medya klasörlerine kopyala" seçeneğini işaretleyin. Bu sayfada işaretlediğim tek şey "Güncelleştirme dosya ve klasör adları" (her şey isteğe bağlıdır)

Bunu yaptıktan sonra (üstte) MEDIA'yı seçin, ardından bunun altında IMPORT MEDIA'yı seçin

Şimdi, "iTunes Media Player" ı okumak için seçimi değiştirin

Artık iTunes klasörüne göz atmanıza ve XML dosyasını seçmenize izin verecektir. Dosya iTunes klasörünün altındadır (bulmak çok kolay). Onu seçin ve "aç" ı ve ardından "içe aktar" ı tıklayın

Banshee artık iTunes şarkılarını kendi kendine ekleyecektir (ve bu önemli kısımdır) ayrıca tüm müziklerinizi Ubuntu MUSIC klasörünüze de kopyalayacaktır.

Bittikten sonra müziğiniz Ubuntu MUSIC klasörünüzdedir ve Banshee'yi kullanmaya devam edebilir veya Rhythm Box veya başka bir Linux tabanlı müzik çaları kullanabilirsiniz.

Umarım bu yardımcı olur!

    
verilen cevap UbuntuNut 12.09.2014 02:14
0

Çalışma çevresinde (Yazma sırasında Ubuntu 16.04): Ses etkinleştirilmiş dahili RDP (Yükseltme) kullanın. Şimdi iTunes Home Server'ımı dinliyorum ...

    
verilen cevap Andy 03.08.2016 01:27

Etiketlerdeki diğer soruları oku