Unity'deki son dokümanları nasıl devre dışı bırakabilirim?

58

Ubuntu'nun varsayılan yüklemesinde yeni açılmış dosyaların (ve başka bir şekilde hatırlanan her şey) izlenmesi ve görüntülenmesini nasıl devre dışı bırakırım? (Bu soru aslında 11.10'du, ama şimdi 12.04’ümde, seçtiğim cevap bu.)

(Bunun, Yeni dosyaların Unity'de görünmesini nasıl engelleyebilirim? soru ve cevapları geçici ve özel filtreleme ile ilgilidir. Tek bir kullanıcı hesabı için tamamen devre dışı bırakmak istiyorum.)

Tamam, kaçınılmaz olanı saptırmak ve motivasyonumu genişletmek için ...

Her zamanki forumları ve Google çözümlerini bir çözüm için trol yaparken, (şaşırtıcı bir şekilde), bu istek için evrensel kullanıma yakın kullanım durumlarının ya porno izlemek veya Warhammer araştırması . Bunun bariz çözümü, tüm kanıtları içerecek başka bir kullanıcı hesabı oluşturmaktır.

Ancak, bu yüzden soruyorum, ve bu konuda tüm yüksek ve güçlü olsun diye söyleyemem, çünkü bu cevap yardımcı olmayacaktır. (Warhammer'a gerçekten ilgi duymama rağmen , ve bu boya kabının ve fırçanın çekmecemde nasıl bittiğine dair hiçbir fikrim yok, baş parmağım üzerinde yapıştırıcı yok, vb.)

Gerçek kullanım durumum, kişisel dizüstü bilgisayarımı hayatımın farklı çevrelerindeki sunumlar için kullanmamdır. Sunumlar için beğendiğim tüm ayarlarla (kısayollar, küçük başlatıcı, varsayılan ilişkilendirmeler, vb.) Bir kullanıcı hesabım var. Ama kazara bir tuş vuruşu (ya da bul diyaloğu), verdiğim diğer sunumları ya da sunumu oluştururken kullandığım dosyaları ya da her neyse, görüntülemek istemiyorum. Ayrıca bu profili verebileceğim her sunum için yeniden oluşturmak zorunda kalmak istemiyorum. Defterimin herkese açık görüntüsü için ... ... küçük, yalıtılmış, temiz bir köşesi istiyorum.

    
sordu detly 04.01.2012 12:02

6 cevap

68

System Settings 'ye gidin ve Privacy ' yi seçin.

Ardından, Etkinliği Kaydet seçeneğinin yanındaki düğmeyi kapatın. Şimdi, son belgeleriniz artık Zeitgeist tarafından kaydedilmeyecek.

    
verilen cevap jokerdino 18.02.2012 10:22
1

Bu çözümü ubuntuforums'ta # 3 yorumunda buldum, ancak çalışıp çalışmadığını bilmiyorum. Bir deneyin:

İşte

    
verilen cevap heiko81 04.01.2012 13:01
1
Son belgeler sekmesinde görmek istemediğiniz belgeler için

; aşağıdakileri yapın:

  1. Tüm bu dosyaları bir klasörde tuttuğunuzdan emin olun.
  2. Her seferinde eriştikten sonra, klasörü yeniden adlandırın.

sadece klasörü yeniden adlandırarak sihir çalışmasını göreceksiniz:)

    
verilen cevap Ketan Deshmukh 09.06.2012 17:58
1

~/.local/share/recently-used.xbel dosyasını yeniden adlandırın (örneğin recently-used.xbel-- ) ve boş bir klasör oluşturun ve aynı klasörde recently-used.xbel olarak adlandırın. Hepsi bu.

    
verilen cevap Chengaver Hero 20.11.2014 14:13
0

Ayarlar, gizlilik ve dosyalarda video kaydını devre dışı bırakabilirsiniz. Ubuntu'ya hangi klasörlerin kaydedilmemesi gerektiğini de söyleyebilirsiniz.

    
verilen cevap vivo 20.12.2012 11:45
0

Eğer zaten 12.10 sürümüne geçtiyseniz, şunu yapın:

adresine gidin: Sistem Ayarı / Gizlilik / Dosyalar

ardından onaylayın: Video ve Resim

txt ve dokümanlar etkinliğinizin kullanıma sunulmasını istiyorsanız, yardımcı olup olmadığını kontrol edin.

DÜZENLEME: Ayrıca, daha da iyisi "Aşağıdaki klasörlerdeki aktiviteyi kaydetme" seçeneğini kullanmak daha iyidir: " Görebildiğim en iyi özelleştirme hangisidir?) 12.10'a yükselt: D

    
verilen cevap Aquarius Power 13.06.2013 21:44

Etiketlerdeki diğer soruları oku